Cyklinowanie podłóg mazowieckie

Cyklinowanie deski podłogowej

Podstawową kwestią do oceny zanim zaczniemy cyklinowanie deski podłogowej jest sposób jej ułożenia.

Spotykamy zwykle:cyklinowanie deski podłogowej

  • Deski podłogowe klejone do posadzki
  • Deski podłogowe montowane na legarach

W przypadku deski układanej na legarach należy zwrócić szczególną uwagę na stabilność podłogi, ponieważ nader często legary wspierające deski były montowane rzadziej niż wymagała od tego grubość deski.

Powoduje to uginanie się deski co w przypadku szczelin między deskami może prowadzić do wypadania szpachlówki z spomiędzy deski. W takim przypadku zwykle odradzamy szpachlowanie szczelin.

W przypadku deski podłogowej układanej na posadzce betonowej zwykle nie spotyka się niestabilności.

Przeprowadzamy cyklinowanie:

  • Deski malowanej farbą olejną
  • Nowej deski podłogowej
  • Deski podłogowej lakierowanej lub olejowanej
  • Deski podłogowej z gwoździami z wierzchu

Z uwagi na fakt iż deski malowane farbą olejną i / lub montowane gwoździami bitymi z góry wymaga większego nakładu pracy i materiałów jest to czynność droższa i warto poinformować o typie podłogi podczas umawiania się na realizację. Cyklinowanie w/w trwa również z reguły dłużej, nie stanowi jednak przeszkody w ich renowacji.

Stare deski często potrafią zaskoczyć swoich posiadaczy pięknym wyglądem uzyskanym po cyklinowaniu i wykończeniu w olej lub lakier.
Szczególnie proces olejowania doskonale podkreśla walory starych desek.
Cyklinujemy również deski podłogowe z drewna egzotycznego. Dobieramy odpowiednie materiały potrzebne do wykończenia.

Lakiery oleje, równie ważny jest odpowiedni dobór podkładów. Nieodpowiedni dobór materiału może skutkować odwarstwianiem się lakieru od drewna. Występowaniem plam lub innymi wadami wykończenia.

Dlatego szczególnie istotnym jest wybór fachowej ekipy do przeprowadzenia cyklinowania takiej podłogi.

Cyklinowanie parkietu

Przed rozpoczęciem cyklinowania parkietu warto sprawdzić jego spójność z podłożem.

W przypadku parkietów luźnych możliwa jest naprawa polegająca na dokonaniu serii wstrzyknięć kleju rozprężnego pod parkiet celem jego umocowania.parkiet przemysłowy cyklinowanie i lakierowanie

W przypadku występowania większych szczelin między klepkami parkietu zalecane jest zastosowanie wypełnienia polegającego na szpachlowaniu całej powierzchni podłogi mieszaniną pyły uzyskanego podczas cyklinowania papierem o drobnej ziarnistości z elastycznym wypełniaczem.

Dobór kierunków szlifowania parkietu jest ustalany na podstawie wzoru ułożenia parkietu przez parkieciarza.

W przypadku zalanych parkietów należy sprawdzić uprzednio wilgotność drewna w celu upewnienia się iż drewno już wyschło do wymaganego poziomu.

Podczas umawiania się na cyklinowanie warto poinformować parkieciarza o luźnych elementach parkietu, ubytkach bądź uprzednim zalaniu bądź występowaniu szczelin.

Umożliwi to odpowiednie przygotowanie i wykończenie podłogi podczas cyklinowania. Cyklinowanie parkietu jest dodatkowo okazją aby zastanowić się czy nie planowaliśmy zmieniać układu pomieszczeń.

Uzupełnienie parkietu przed cyklinowaniem

Parkiet jest zwykle układany w pomieszczeniach po wykonaniu ścian działowych. Cyklinowanie parkietu daje nam okazję na przestawienie ścianek i uzupełnienie brakujących elementów w podłodze.
Nie stanowi to zwykle większego problemu dla parkieciarza, o ile zostało zaplanowane wcześniej. Niektóre prace naprawcze bowiem wymagają uprzednich przygotowań jak wyrównanie posadzki, kucie itp.

Prace wykonujemy zgodnie z ustalonym harmonogramem. Czas realizacji powierzchni do 50m2 zwykle nie przekracza 2 dni. Usługi oferujemy w województwie mazowieckim, bezpłatna wycena Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo, Płońsk, Nasielsk, Łomianki, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy!